Askı Maşası

Askı Maşası Nedir?

Askı maşası, alçıpan profillerinin tavana uygulanmasına askı teller ile birlikte kullanılır. Galvanizli sac, çelik yay ve perçin kullanılarak üretilir. Asma tavanlarda profillerin hizalanmasında kolaylık sağlar.

Askı Maşası Nasıl Kullanılır?

Projede belirtilen sayıda askı tellerine takılarak kullanılmalıdır. İstenilen tavan ile tavan zemini arasındaki mesafe uzadıkça agrafın kalınlığı da uygulamanın sağlamlığı açısından artmalıdır. Öncelikle asma tavan uygulanacak yerin yan duvarlarına çerçeve şekline Tavan U profilleri uygulanır. Devamında tavanda C profillerinin tavan zeminine sabitleneceği yerlere delik açılır. Bu deliklere çelik dübeller sabitlenir. Asma tavanın ana iskeletini oluşturacak Tavan C profilleri, Tavan U profilleri içine yerleştirilir. Tavan zeminine sabitlenen çelik dübellerden belirtilen uzunluktaki askı telleri geçirilir ve askı maşaları yardımıyla Tavan C profillerine sabitlenir. Askı maşaları sayesinde profillerin tavan zeminine hizalanması daha kolay ve hassas bir şekilde yapılır.

Askı Maşası Kullanım Yerleri

Askı maşaları projede belirtilen uygulama şekline göre asma tavan uygulamalarında askı teller ile birlikte kullanılır.

Ürün Özellikleri

Askı Maşası galvanizli sac, çelik yay ve perçin kullanılarak üretilir. Ürün üzerindeki çelik yay, hassas ayar yapmaya olanak tanır. Askı Maşası taşıyıcı bağlantı elemanı olarak konumlandığı için sağlam olması bütün asma tavan uygulaması için çok önemlidir. Özellikle çelik yayın sarkma ve esneme yapmaması asma tavanın rijitliğinin bozulmaması açısından çok önemlidir.

Paket Adet
Koli içi 500

Askı Maşası Hakkında Bilgi Alın

Askı Maşası fiyatları, ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun,

Hemen sizinle iletişime geçelim.